Jaki kominek? Z płaszczem wodnym,czy zwykły???????

Jak budować, żeby kominek dobrze działał?

Postprzez majster » Pt lis 14, 2008 6:07 pm

Technologie się zmieniają i mamy dzis płyty krzemianowo-wpienne oraz silikatowo-waienne(700 C) ,napewno trzeba iść do przodu i korzystać z nowości. Jeśli chodzi o tem. ciepla wypromieniowanego przez szybe kominka to gdyby dokładniej zgłębić tamat znajdziemy różnicę bo inna może być tem. we wkładzie z paleniskiem wyłożonym wernikulitem a inna we wkładzie wyłożonym szamotem oraz inna gdy tych wkładek nie bylo.Z tą temperaturą to może troche uogólniłem.Pozdrawiam.
majster

Re: Jaki kominek? Z płaszczem wodnym,czy zwykły???????

Postprzez jeremi » So mar 02, 2013 3:09 pm

no dobra powiedzmy, że zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym, bo może wspomagać centralne ogrzewanie, i teraz mam pytanie w związku z tym, otóż powiedzcie mi, który warto kupić? nie chciałbym przepłacić, a ceny zaczynają się od około 3 tys. a sięgają nawet kilkunastu tysięcy, ja się zastanawiam nad takim:http://www.wkladykominkowe.net.pl/wklad-kominkowy-z-plaszczem-wodnym-unico-neptun-1z-plus-modern/ będzie wydajny? czy może lepiej kupić coś droższego? proszę o rady
jeremi

Postprzez adamek » Cz mar 07, 2013 9:00 am

Również jestem ciekaw...
adamek

Postprzez xemkax » Pt mar 29, 2013 12:28 am

Hmm... Zaciekawiły mnie wasze wpisy... Mam kominek z płaszczem wodnym firmy Makroterm i jak na razie jestem bardzo zadowolona, ale trochę mnie przestraszyliście... No nic, poczekamy, zobaczymy, jak na razie sprawuje się świetnie.
xemkax

Postprzez angeela1 » N kwi 21, 2013 11:02 am

Myślę że nie masz o co się martwić ja mam kominek z płaszczem wodnym firmy Makroterm już od długiego czasu i sprawuje się bardzo dobrze jak na razie bez zarzutów i naprawdę polecam tę firmę:)
angeela1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Budowa kominka