kominek a w salonie zimno

Jak budować, żeby kominek dobrze działał?

Postprzez oskarq » Wt lut 02, 2010 11:39 am

majster napisał(a):W tej chwili za wkladem jest duża przestrzen w ktorej zasysane dolem powietrze konwekcyjne wplywa do komory i "wiruje" za wkladem kominkowy. W dobrze zrobionej komorze cieplnej odleglosci wokol kominka powinny byc mniejsze (np.8~10 cm) wtedy zasysane powietrze ma wymuszony ukierunkowany przeplyw zapewniający jednostajny odbior ciepla z zebrowanego korpusu wkladu kominkowego.Dobrze wykonana komora cieplna zapewnia trwalosc wkladu kom.
Jak kolejny fachowiec zrobi tak jak opisalem to znaczy ze sie zna na rzeczy.
Jesli chodzi o te rury plastikowe to nie powinny sie tam znalezc, w komorze kominka do doprowadzenia pow. z zew.stosuje sie rury spiroflex -aluminiowe.
Pozdrawiam

Jak czytam to już wiem, że mój kominek nie ma prawa działać.
Po drugie powietrze konwekcyjne najlepiej jak jest od dołu wkładu.
spiroflex z otuliną czy bez?
oskarq

Postprzez majster » Wt lut 02, 2010 2:39 pm

Powietrze konwekcyjne to jest to ktore wpada przez dolną kratke w obudowie kominka .Powietrze do spalania doprowadzane jest z zew. ,
do wkladu najlepiej podlaczyc rurą aluminiową bez otuliny . Pozdrawiam.
majster

Postprzez oskarq » Wt lut 02, 2010 5:57 pm

majster napisał(a):Powietrze konwekcyjne to jest to ktore wpada przez dolną kratke w obudowie kominka .

Dzięki. to wie
Pytanie czy lepiej od dołu jak w idealny kominku czy z boku jak mam teraz.
Teraz nie działa za dobrze ale może działałby jeszcze lepiej gdyby był od spodu.

o.
oskarq

Postprzez majster » Wt lut 02, 2010 7:07 pm

Kratka moze byc na boku kominka lub na dwoch bokach -ponizej wkladu kominkowego .Wazne zeby suma powierzchni kratek byla jak podalem co zapewni dostateczny przeplyw powietrza.
majster

Postprzez majster » Cz kwi 08, 2010 9:02 pm

Oskarg ,co tam z twoim kominkiem ? .Napisz czy moje rady w czyms Ci pomogly. Pozdrawiam.
majster

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Budowa kominka