Dziwny zapach

Dziwny zapach

Postprzez Xcymenes » So lis 18, 2006 3:23 pm

Witam! Moim problemem jest dziwny zapach, króry mozna wyczuc po nagrzaniu kominka. To nie jest zapach palonego drzewa, wszystko jest szczelne. Im kominek bardziej sie nagrzewa tym bardziej, po prostu, śmierdzi. Najgorsze jest to ze nie moge znaleźć źródła tego zapachu i trudno tez mi dokładnie określić sam zapach, ale zaręczam- nic przyjemnego. Nie moge napalic na całego, musze powoli rozgrzewac, stopniowo, wtedy nie ma takiego dyskomfortu. Problem istnieje w zasadzie od poczatku, tj. ok 3 lat, byc może to wina wkładu, kupiłem najtańszy jaki byl wCastoramie-GRACJA. To nie jest wypalający sie kurz. Może ktos zetknął sie z takim problemem. Za wszelkie sugestie bede wdzieczny, pozdrawiam.
Xcymenes

dziwny zapach

Postprzez admin » Pn lis 20, 2006 2:30 pm

Jeżeli zapach utrzymuje się tak długo to wszystko wskazuje na to, że problem tkwi w nieprawidłowych materiałach zastosowanych wewnątrz kominka (np. do izolacji wewnętrznych powierzchni obudowy lub nieprawdiłowej taśmy do łączenia izolacji lub nieprawidłowego kleju do montażu izolacji lub elementów obudowy). Czy mógłbyś sprecyzować jakie materiały zostały użyte (surowce), jakich firm itp.?

Powód może być również w niewłaściwej farbie jaką został pomalowany wkład kominkowy. Czy producent/sprzedawca wkładu może przedstawić jakiś certyfikat, atest na ten model wkładu?
admin
Site Admin

Postprzez Xcymenes » Wt lis 21, 2006 1:41 pm

Dziekuje za odpowiedź.
Kominek to moja produkcja. Pewnie nie mając doświadczenia popełniłem jaki błąd w budowie. Wkład ma Aprobate techniczną z IGNiG. . Wkład obudowalem odlanymi elementami z cementu i wszystko obkleiłem gipsowymi kafelkami, oczywiscie za pomocą kleju do gipsu. Na ścianie, za wkładem umieściłem izolację. Rura własciwie podlączona, byla wymienaina na zaleconą przez sprzedawce w sklepie. Płyty kartonowo-gipsowe połączone profilami aluminiowymi, wykorzystalem do zrobienia obudowy nad wkładem.Na górze kominek jest otwarty, zapewniona wentylacja. I to wszystko. Smierdzi dalej.
Xcymenes

izolacja?

Postprzez admin » Wt lis 21, 2006 5:09 pm

Izolacja - Wszystkie powierzchnie wewnętrzne obudowy (w tym okap) powinny być zaizolowane termicznie. Czy mógłbyś podać jaką zastosowałeś izolację - producent, nazwa izolacji?
admin
Site Admin

izolacja

Postprzez Xcymenes » Śr lis 22, 2006 11:23 pm

Hmm.. Izolacji, po prostu, nie zastosowałem :oops: Izolacje zastosowałem tylko na scianie za kominkiem. Wydawalo mi sie ze skoro obudowa to zwykłe elementy z cementu, a okap to karton-gips, izolacja jest zbedna. Mało tego, zrobiłem to z rozmysłem, wymyślilem sobie ze jak obudowa sie rozgrzeje to, po prostu, bedzie cieplej. Czy powinienem to zaizolowac? Pewnie tak... W jaki sposob i czym?Moze jakis rysunek? Bardzo prosze o podpowiedź. pozdrawiam
Xcymenes

Następna strona

Powrót do Problemy podczas eksploatacji